قایق دراگون در جاده ابریشم


+ دراگون بت

رشته دراگون بت در قایقرانی

سلام

امروز میخوام کمی در مورد رشته دراگون بت و تاریخچه پیدایش اون براتون بنویسم تا با این رشته آشنا بشید.

درابتدا کمی درمورد:

تاریخچه قایق های دراگون بوت


درکشورچین اژدها یک سمبل است. قایق های اولیه برای اینکه نشان بدهند آنها سمبل قدرت و استقامت هستند و می توانند حتی در ابر و مه و باران حرکت کنند با خود کله گاو ماده- شاخ گوزن- یال اسب- بدنه افعی- پنجه عقاب- دم وباله ماهی حمل میکردند.اکنون به جای نماد های فوق کله اژدها قرارگرفته است که سمبل تمام قدرت های فوق می باشد بدنه این قایق ها رنگ آمیزی می گردند. پاروها نیز نشانه پنجه عقاب می باشند. خدمه این قایق دارای 18 الی20 قایقران یک طبال و یک سکاندارمی باشد .مسابقات دراگون بت تماشاچیان زیادی را به پیست ها کشانده است. در این رشته حداقل دو قایق در مسافت های مختلف به رقابت می پردازند.نه تنها استقامت،قدرت ، شجاعت، و مهارت در این رشته بسیار مهم می باشد بلکه روح تیم بودن ، ریتم پارو زدن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و این عوامل زمانی مورد توجه قرار می گیرند که پارو زنان هماهنگ با طبال اقدام به پارو زدن نمایند.
درکشور چین کهن ، قایق های دراگون برای مقاصد مذهبی بکار می رفتند. زمانی که شاعر میهن پرست چینی به نام Later qu Yuan در رودخانه Milo خود کشی نمود.برای بزرگداشت یاد او مسابقات دراگون برگزار گردید.در کشور چین این مسابقات الگوی میهن پرستی و وفاداری به اخلاق می باشد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : دریا ; ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳۸٩/۱/٢٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سورنا

نویسنده : دریا ; ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸٩/۱/٢٤
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ ورزش یا رژیم

ورزش یا رژیم، کدام بهتر است ؟

امروزه چاقی یکی از معضلات زندگی صنعتی است. پیشگیری از چاقی بسیار آسان­تر،ارزان‌تر و موثرتر از درمان آن است. اما راه آسان‌تر برای از بین بردن آن چیست؟


در دهه گذشته، شیوع چاقی 50 درصد افزایش یافته است. نوع رژیم غذایی و کاهش فعالیت بدنی عوامل اصلی این صعود ارقام شناخته شده ­اند. چاقی عارضه‌ای است که پیشگیری از آن امکان‌پذیر است. پیشگیری از چاقی بسیار آسان­تر، ارزان‌تر و موثرتر از درمان آن است. عارضه چاقی در طی زمان بروز می­کند. بنابراین، درمان آن در مراحل شکل گرفته بیماری به تلاش زیادی نیاز دارد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : دریا ; ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳۸٩/۱/٢۳
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ تغییر موضوع وبلاگ

تغییر موضوع وبلاگ

با سلام به تمامی عزیزانی که از این وبلاگ دیدن میکنند.لبخند

راستش در ابتدا این وبلاگ رو با هدف تجاری ایجاد کرده بودم با نام  ایپک یولی (در زبان ترکی به معنی جاده ابریشم ) ولی بعد بخاطر علاقه ای که دارم ،تصمیم گرفتم بعنوان یک مسئول در امر ورزش و با توجه به تجربیات داشته و گرد آوری کرده ام از سایت ها از کتابها از کلاسها و.... این وبلاگ رو اختصاص بدم به ورزش،حرکات ورزشی مناسب برای موارد گوناگون و همچنین تغذیه ورزشی ،روانشناسی ورزشی و.... هر چیزی که به نوعی هم در ورزش و هم در زندگی روزمره بهش نیاز داریم وبخصوص رشته دراگون بت که یک رشته مرفه و نشاط آور آبی از زیر مجموعه های ورزش زیبا و نو پای قایقرانی در ایران است اختصاص بدم .تا هم ورزشکاران خودم هم همه دوستانی که به این رشته و ورزش علاقه دارند بتوانند از مطالب استفاده کنند .


درهمینجا از تمام دوستانی که ازاین وبلاگ دیدن میکنند اولا کمال تشکر رو دارم وهمچنین اگر اطلاعاتی خوبی در این زمینه دارند،هر گونه نظر،انتقاد،پیشنهاد و هر چیزی که باعث بهتر شدن این وبلاگ و اطلاعات موجود در اون و کمک به  ترویج و افزایش فرهنگ ورزشی در جامعه مان بشه خواهش میکنم با ایمیل ، با من درارتباط باشند و حتی از کسانی که تمایل به همکاریی دارند درخواست می کنم تا با درجریان گذاشتن موضوع ،همکاری خود رو آغاز کنیم .خوشحال خواهم شد.لبخندلبخند

همچنین در وبلاگ سعی خواهم کرد از تبلیغاتی که به نوعی به ورزش و تناسب اندام ارتباط داره استفاده کنم تا شما هم بتونید با خرید آنها و با استفاده کردنشان  نتیجه لازم رو ببرید.چشمک

با آرزوی موفقیت و شاد کامی و...صد البته سلامتی و گسترش فرهنگ ورزش ،برای تمامی عزیزان

مدیر وبلاگ " دریا "

 

نویسنده : دریا ; ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳۸٩/۱/٢۳
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ امید

امید

  • جدیدا" روانشناسان  در یک آزمایش  حیرت انگیز به نقش" امید" در افزایش توانایی موجودات در مقابله با مشکلات و پایداری آنان در برابر فروپاشی روانی  ناشی از فشارهای شدید روانی پی بردند.


  • در این آزمایش از تعدادی موش آزمایشگاهی استفاده شد . موشها را به دو دسته مساوی تقسیم کردند . ابتدا دسته اول را درون ظرف آبی رها کردند بطوریکه مجبور باشند برای جلوگیری از غرق شدن خود دائما" دست و پا بزنند تا زمانی که بعلت خستگی دست از تلاش برداشته و غرق شوند. اولین موش 17 دقیقه پس از به آب افتادن توانایی دست و پا زدن خود را از دست داده و غرق شد . سایر موشها نیز یکی پس از دیگری چند دقیقه بعد به همین ترتیب به قعر آب  فرو رفتند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : دریا ; ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳۸٩/۱/٩
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سایت ساز

نویسنده : دریا ; ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳۸٩/۱/٥
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ چهره خود را جوان و زیبا کنید

نویسنده : دریا ; ساعت ٥:٢٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳۸٩/۱/٥
تگ ها: زیبایی
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ معجزه رفع سفیدی موی سر

نویسنده : دریا ; ساعت ٥:۱٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳۸٩/۱/٥
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ معجزه افزایش قد

نویسنده : دریا ; ساعت ٥:۱٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳۸٩/۱/٥
تگ ها: قد
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کاهش وزن بدون رژیم

بدون رژیم ،2250 گرم وزن خود را طى یک ماه کم کنید؟

فعالیت خود را طوری بالا ببرید که این مقدار کالری را بسوزانید .این مقدار کالری شاید به نظر زیاد برسد اما شما می توانید این مقدار کالری را در طول یک ماه با استفاده از یک سری وعده‌های ساده و ملایم و ورزش سبک آن را از دست بدهید .


...
ادامه مطلب
نویسنده : دریا ; ساعت ۳:٥٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳۸٩/۱/٤
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ بشتابید

نویسنده : دریا ; ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸٩/۱/۳
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ تناسب اندام

نویسنده : دریا ; ساعت ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸٩/۱/۳
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ شاد بودن معجزه نمی خواهد


فقط

با شادی سر دعوا نداشته باشید!

 

در دنیایی زندگی می‏کنیم که مملو از نامرادی ها، فقر، خشونت، استرس، رقابت و انواع گوناگونی از غصه و ناراحتی است. این مسائل نگران کننده محیط اطراف ما را در برگرفته‏اند. پس بدیهی است که بخشی از تفکر روزمره ما به این مسائل و مشکلات معطوف شود. اما عقیده منطقی

...
ادامه مطلب
نویسنده : دریا ; ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸٩/۱/۳
    پيام هاي ديگران()   لینکسيستم افزايش آمار ميهن لينك